GRE Matematik Özel Ders

safakersoy tarafından tarihinde yayınlandı

GRE Matematik Özel Ders, Ankara’da GRE (Graduate Record Examination) sınavına hazırlanan adaylar için matematik özel ders programı.

gre-matematik özel ders

gre-matematik özel ders

GRE Matematik Özel Ders Çalışmaları için 0505 7792060 (Ankara)

GRE Matematik subject sınavı yaklaşık 66 çoktan seçmeli soru içerir. Çoğu soru zorluk derecesi lisans eğitimine eşittir. Sınav sorularının yaklaşık yarısı temel matematik bilgisi, %25’lik kısmı ilk basamak cebir, kalan sorular ise matematiğin diğer önemli konularını içerir.

GRE sınavında matematik testi Türkiye’de eğitimini tamamlamış adaylara oldukça farklı gelmektedir. Sınavda çoktan seçmeli soruların yanı sıra  adaylara karşılaştırmalı sorular da sorulmaktadır.

GRE (Graduate Record Examination), Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve diğer ülkelerde (Türkiye dahil) İngilizce eğitim veren üniversitelerdeki mühendislik ve sosyal bilimler başta olmak üzere ( tıp ve hukuk hariç) yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için girilmesi gereken bir sınavdır.

GRE skoru talep etmeyen bazı üniversiteler olmasına rağmen seçkin üniversitelerin hemen hepsi bu sınava girmiş olmayı şart koşmaktadır. Ağustos 2011’ de revize edilen GRE sınavı, öğrenciler için daha kullanışlı bir hale gelmiştir. Educational Testing Service (ETS) tarafından uygulanmaktadır.

GRE (Graduate Record Examinations), Türkiye’ de ALES’ in bir alternatifi olarak düşünülebilecek, yurt dışı master kabul sınavıdır. GRE, asıl olarak Amerika’ da ki bazı üniversitelerin yüksek lisans başvurularında istedikleri bir sınavdır. Aynı zaman da Avrupa’ da ki üniversitelerden bazıları da yüksek lisans için başvuran yabancı öğrencilerden bu sınava girmelerini beklerler. GRE yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl boyunca geçerlidir. Daha sonra, eğer başka bir sınava ek olarak, başvurulan okul uygun görürse 5 yıla kadar kabul edilmektedir. 5  yıldan sonra, GRE testi ile ilgili sonuç belgesi gönderilmemektedir. GRE Matematik özel ders Programlarımız ile sınav başarınız için çalışmaktayız.