IB Matematik Özel Ders

safakersoy tarafından tarihinde yayınlandı

IB Matematik Sınavına hazırlık özel ders ve soru çözüm çalışmaları, SL, HL Matematik sınavları için özel olarak hazırlanmış program ile sizde diplomanızı alın.

IB matematik soru çözüm ve sınava hazırlık özel ders çalışmaları;

1968 yılında kurulan International Baccalaureate® (IB), hızla küreselleşen bir dünyada yaşamak, öğrenmek ve çalışmak için gerekli entelektüel, kişisel, duygusal ve sosyal becerileri geliştiren dört saygın uluslar arası eğitim programı sunan kar amacı gütmeyen bir eğitim vakfıdır. Okullar, IB organizasyonu tarafından programlardan herhangi birini sunmaları için yetkiyi almalıdırlar. 

Sizin de devam etmekte olduğunuz okul IB programı üyesi ise son sınıfta gireceğiniz Matematik sınavında başarı elde etmek için en doğru kararı verin.

IB Matematik Kullanılan kaynaklar

Özel ders ve soru çözümlerinde yukarıda belirtilen kaynaklar kullanılmaktadır. Öğrencilerin derslerde TI 84/TI84 Plus Hesap makinelerini kullanması gerekecektir. soru çözümlerinde  International Baccalaureate® (IB) tarafından daha önceki yıllarda yapılmış olan sınavların çözümleri ile birlikte benzer sorular çözülecektir.

Ankara’da yapılan IB matematik çalışmalarının tamamı birebir olarak öğrenci odaklı yapılmaktadır.

IB matematik projelerinizin son kontrolleri ve hata düzeltmeleri tarafımdan yapılabilir. Detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0505 7792060

IB DİPLOMASI NASIL ALINIR?

IB programına katılan öğrenciler  eş zamanlı olarak altı ders almak zorunda. Altıgen modelin etrafındaki altı ders Anadil, İkinci Dil, Deneysel Bilimler, Sanat, Matematik, Bireyler ve Toplumlar olarak belirlenmiştir. Öğrenciler program boyunca ileri seviyedeki üç dersi toplam 240, diğer üç dersi ise standart seviyede toplam 150 ders saati olarak alırlar.

Birinci grupta bulunan anadil dersleri her ülkenin kendi dil ve edebiyatını içerir. İkinci grupta ise sadece yabancı dil dersleri verilir. Üçüncü grup dersleri sosyal bilimler alan derslerinden oluşur. Tarih, Coğrafya, Sosyoloji, Psikoloji, Ekonomi gibi. Fakat okullar ülkelerinin değerleri göz önüne alınarak kendi belirleyecekleri ulusal bir programı uygulayabilirler. Dördüncü grup Biyoloji, Fizik ve Kimya gibi deneysel bilim derslerinden oluşur. Beşinci grup Matematik, Matematiksel Yöntemler, Matematik Çalışmaları ve İleri Düzey Matematik derslerini içerir. Altıncı grup içerisinde Görsel Sanatlar, Dans, Sinema, Tiyatro, Ekonomi, Görsel Sanatlar, Müzik, Uluslararası İlişkiler, İkinci Yabancı dil gibi dersler seçilir. Öğrencinin IB Diploma notu en az 24 en yüksek 42’dir. Uluslararası Bakalorya Programı; İngilizce, Fransızca ve İspanyolca olmak üzere, üç dilde uygulanır.

Ib matematik sınav konuları

IB (International Baccalaureate ) puanlama sistemi